Dotacja na wymianę kotła

Dofinansowanie na zakup kotła

Smog jest z roku na rok coraz większym problemem wielu miast naszego kraju. Powstaje wiele propozycji rozwiązań, które można w związku z tym zastosować. O czyste powietrze często odgórnie zaczynają walczyć włodarze naszych gmin i miast. Jednym ze stosowanych rozwiązań są dofinansowania na zakup i wymianę kotła. Wspomagają one redukcję pyłów zawieszonych w miejskim powietrzu, jednocześnie umożliwiając modernizację instalacji grzewczej bez konieczności ponoszenia znacznych nakładów finansowych.

Ponadto istnieje też program rządowy, pod nazwą „Czyste Powietrze”. Przewiduje on dotacje na kotły i termomodernizację budynków dla właścicieli domów jednorodzinnych. To właśnie tzw. niska emisja jest głównym źródłem zanieczyszczeń.

Jeśli zdecydowali się Państwo na skorzystanie z dofinansowania na zakup kotła, to polecamy dokonanie zakupu u nas. Nasze produkty są propozycjami najwyższej jakości. Spełniają one nawet najbardziej rygorystyczne normy emisji spalin i zanieczyszczeń, jakie mogą wydobywać się do atmosfery.

Nasze urządzenia bezproblemowo kwalifikują się do wymienionych programów. Wybierając dotację na wymianę kotła, warto skorzystać z naszej oferty. Wspólnie zadbajmy o środowisko, które nas otacza i jakość powietrza, którym oddychamy każdego dnia.

Jak uzyskać dofinansowanie na kupno kotła 5 klasy?

Rząd przewidział dwie główne formy dofinansowania – dotacje oraz pożyczki. Można w ten sposób uzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ważnym aspektem jest fakt, iż mogą Państwo ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie oraz kredyt na pozostałą część kwoty inwestycji.

Nowoczesne, niskoemisyjne kotły na pellet 5 klasy to niejedyne rozwiązania termomodernizacyjne, na które przysługuje wsparcie finansowe. Docieplenie budynku, wymiana okien i drzwi czy montaż kolektorów słonecznych lub instalacji fotowoltaicznej to kolejne przedsięwzięcia z opcją ich dofinansowania.

Do inwestycji, które mogą zostać wsparte przez Państwo, należy również wymiana wentylacji na mechaniczną z tzw. odzyskiem ciepła. Działania są prowadzone przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warto zgłosić się do lokalnego oddziału WFOŚiGW, by uzyskać więcej informacji na temat aktualnych programów.

Zalety kotłów niskoemisyjnych na pellet

Wśród głównych zalet stosowania kotłów niskoemisyjnych na pellet wymienia się głównie niskie koszty ogrzewania. Inne istotne korzyści to:

  • redukcja emisji dwutlenku siarki i węgla praktycznie do zera,
  • niewielka zawartość popiołów,
  • duża bezobsługowość i automatyzacja,
  • magazynowane paliwo nie brudzi pomieszczeń,
  • możliwość programowania cykli dobowych produkcji ciepła,
  • oszczędność czasu i brak konieczności wykonywania częstych konserwacji.

Profesjonalne kotły 5 klasy stanowią nowoczesne rozwiązanie pomagające w walce ze smogiem w dużych ośrodkach miejskich. Wpływają również pozytywnie na obniżenie rachunków za ogrzewanie w okresie jesienno-zimowym. Jeżeli są Państwo zainteresowani wymianą urządzenia grzewczego i chcą uzyskać wsparcie w ubieganiu się o dofinansowanie, zapraszamy do kontaktu!