Kotły zasypowe

Przedstawiamy kotły zasypowe w ofercie firmy Kotłospaw! Prosta, bezawaryjna konstrukcja, z całkowicie ręcznym zasypem. Wszystkie modele zasypowych kotłów posiadają certyfikaty 5 klasy i szereg certyfikatów, potwierdzających jakość wykonania i stabilność działania. Poniżej możesz zobaczyć wszystkie modele pieców z ręcznym zasypem:

Kocioł zgazowujący węgiel ŻarKo
ŻarKo – kocioł zasypowy dolnego spalania, służy do zgazowywania węgla – to jedna z najbardziej efektywnych metod spalania. Konstrukcja kotła, paleniska oraz powietrza wtórnego w sposób bardzo pozytywny wpłynęła na emisję gazów do atmosfery. Taki kocioł zasypowy jest ekologiczny dla środowiska, a dla Użytkownika prosty w obsłudze i niewymagający.
Kocioł zgazowujący węgiel ŻarKo
DrewKo to piec dolnego spalania o nieskomplikowanej budowie, ułatwiającej codzienne użytkowanie. Komora paleniskowa pomieści polana o obwodzie 30-40 cm. Czyszczenie rusztu wspomaga zainstalowany wymienny system grzebieni, który uruchamiamy naciskając nogą na zamocowaną przy kotle dźwignię.

Kotły zasypowe czyli jakie?

Kotły zasypowe, czyli z ręcznym załadunkiem paliwa, dolnego spalania o prostej budowie konstrukcyjnej, z wkładem ceramicznym oraz urządzeniem do przerusztowania. Do regulacji temperatury służy miarkownik ciągu.

Jakie modele kotłów zasypowych mamy w ofercie?

W ofercie pojawiły się kotły na zgazowanie węgla – ŻarKo 12-28 kW. Niedługo do oferty trafi również model DrewKo – kocioł na zgazowanie drewna. Oba modele przeznaczone są do pracy z buforem ciepła.

Jak wybrać kocioł zasypowy?

Każdy kocioł, czy to z automatycznym podajnikiem paliwa na pellet, ekogroszek, czy to kocioł zasypowy, w tym przypadku kocioł Żarko- należy dobrać do powierzchni jaką zamierzamy ogrzewać- uwzględniając jednak bilans energetyczny naszego budynku. Najważniejszym parametrem jaki musimy znać to powierzchnia naszego domu, lub obiektu który będziemy ogrzewać oraz jego zapotrzebowanie na ciepło wyznaczonym w watach na m2 [W/m2] im mniejsze zapotrzebowaniem na ciepło tym mniejszy kocioł w [kW] możemy dobrać do większego obiektu.

Jak działa kocioł zasypowy?

Zasypówka, działa w najprostszy możliwy sposób, paliwo spala się w komorze paleniskowej do której dostarczane jest powietrze poprzez miarkownik ciągu, prawidłową pracę gwarantuje nam odpowiedni ciąg kominowy. Odpowiednie spalanie węgla w kotle ŻarKo, gwarantuje powietrze wtórne które dostarczane jest w kanał konwekcyjny w którym dochodzi do ostatecznego dopalania gazów. Taki cykl wpływa na prawidłową emisyjność kotła, abyśmy mogli cieszyć się czystym powietrzem.

Dlaczego kotły zasypowe z Kotłospaw to dobry wybór?

W naszej firmie do produkcji kotłów używamy tylko atestowanych materiałów- nasza kadra posiada odpowiednie uprawnienia, oraz narzędzia do produkcji. Każdy kocioł wyprodukowany przez Nas ma taką samą powtarzalną wysoką jakość. Kocioł przed trafieniem do Twojej kotłowni, przechodzi rygorystyczne badania kontroli jakości, wszelkie niedogodności zostają natychmiast usuwane. Szczególną uwagę zwracamy na detale- ponieważ to to wyróżnia nas wśród innych producentów kotłów.