Piece i kotły na ekogroszek

Wśród najczęściej wybieranych w ostatnich latach źródeł ciepła można wymienić piece CO i kotły 5 klasy na ekogroszek – popularne, ekologiczne i oszczędne rozwiązanie grzewcze, dla domu o każdej powierzchni. W naszej ofercie znajdziesz kotły dużych rozmiarów oraz małe piece na ekogroszek. Zobacz ofertę i cennik!

Piece centralnego ogrzewania na ekogroszek – sprawdź ofertę

Ekogroszek – węglowe paliwo stałe

Do wytwarzania tego paliwa stałego używa się odpowiednio wyselekcjonowanego węgla brunatnego lub kamiennego bądź mieszanki obu tych rodzajów. W ramach produkcji podlega on szczegółowej i wieloetapowej obróbce, na którą składają się takie czynności jak:

 • kruszenie,
 • oczyszczanie,
 • filtracja,
 • płukanie wodą,
 • suszenie.

Za najlepszy węgiel stosowany do wytwarzania ekogroszku uznaje się surowiec pozyskiwany w Polsce. Przy wyborze opału należy brać pod uwagę oznaczenie na opakowaniu – najwyższą jakość prezentują paliwa stałe z literą „A”. Równie istotnym czynnikiem, który trzeba uwzględniać przy zakupie, jest wartość opałowa podawana w MJ/kg – im wyższa, tym lepszy produkt. Podobnie należy traktować kaloryczność.

Decydując się na nasze cieszące się niesłabnącą popularnością małe i duże piece CO oraz kotły 5 klasy na ekogroszek, można liczyć na dobrą wydajność, atrakcyjny cennik i wygodną obsługę.

Kotły CO i piece na ekogroszek – dlaczego warto?

Dlaczego warto wybrać oszczędne kotły zasilane ekogroszkiem? Poniżej zalety tego rozwiązania:

 • Spełniają restrykcyjne normy ekologiczne. Nasze piece na ekogroszek, spełniają najbardziej restrykcyjne normy ochrony środowiska. Tworzymy energooszczędne i ekologiczne rozwiązania zasilane paliwem stałym. Potwierdzają to opinie klientów i liczne certyfikaty przyznawane naszym piecom.
 • Duży wybór urządzeń, dostosowanych do potrzeb. Budujemy warianty o różnych gabarytach. W naszej ofercie znajdziesz duże i małe piece na ekogroszek, abyś mógł bez trudu dopasować rozwiązanie, do wymiaru swojej kotłowni i ogrzewanej powierzchni.
 • Wydajne i energooszczędne ogrzewanie ekogroszkiem. Nasze dobre kotły CO i piece 5 klasy w optymalny sposób wykorzystują właściwości ekogroszku w celu wygenerowania maksymalnie dużych ilości energii i jej efektywnego rozprowadzania.
 • Działają w sposób bezobsługowy i automatyczny. Automatyczna praca w dużej mierze sprawia, że urządzenia cieszą się niesłabnącą popularnością. Praca użytkownika przy nastawie kotła jest minimalna i dotyczy w zasadzie wyłącznie dosypywania ekogroszku.
 • Atrakcyjny i kompaktowy design. Proponujemy wyłącznie estetyczne konstrukcje, które można z powodzeniem dopasować do różnorodnych przestrzeni. W ofercie znajdziesz kotły do ogrzewania dużych powierzchni oraz małe i kompaktowe piece zasilane ekogroszkiem.
 • Trwałość. Dostarczamy solidne i bardzo dobrze wykonane piece CO oraz kotły 5 klasy na ekogroszek, które powstały z myślą o wieloletnim, efektywnym zastosowaniu.
 • Konkurencyjny cennik. Kładziemy największy nacisk na jakość, ale zapewniamy też korzystny cennik oferowanego sprzętu. Dopasowujemy rozwiązania, do potrzeb każdego klienta!

Kotły na ekogroszek – oferta Kotłospaw

W naszym asortymencie mamy wysokiej jakości kotły 5 klasy zasilane ekogroszkiem. Sprawność sięgająca nawet ponad 90% pozwala na efektywne i oszczędne utrzymanie pożądanej temperatury.

Oferowane piece CO zostały stworzone z myślą o maksymalnym ograniczeniu emisji szkodliwych substancji, a ich konstrukcja jest tak lekka i ergonomiczna, jak to możliwe.

Przy relatywnie małej masie i niewielkich rozmiarach nasze kotły CO 5 klasy na paliwo stałe typu ekogroszek osiągają bardzo dobrą wydajność pracy – w zależności od modelu da się skutecznie ogrzewać nieruchomości o powierzchni ponad 5300 m². Zapraszamy do sprawdzenia specyfikacji i cennika poszczególnych produktów.

Jaki zakres mocy mają piece zasilane ekogroszkiem?

Sprzedajemy piece w szerokim zakresie mocy, co ułatwia dopasowanie do konkretnych potrzeb i warunków. W naszej ofercie można znaleźć zarówno małe egzemplarze, idealnie nadające się do niewielkich domów jednorodzinnych, jak i kotły CO osiągające moc nawet 400 kW, które poza budownictwem mieszkaniowym są stosowane również w obiektach:

 • przemysłowych,
 • rolnych,
 • handlowych,
 • biurowych.

Certyfikowane i niezawodne zasilanie ekogroszkiem

Prezentowane u nas piece 5 klasy na paliwo stałe typu ekogroszek działają niezawodnie i są przeznaczone do wieloletniej eksploatacji. Ich solidność potwierdzają przyznane certyfikaty, które są zasługą wykonania z najwyższej jakości materiałów. Precyzyjne i nowoczesne mechanizmy odpowiadające za automatyczne działanie urządzeń maksymalnie upraszczają ich obsługę oraz kontrolę, która jest możliwa m.in. za pośrednictwem smartfona czy komputera. Zachęcamy do sprawdzenia poszczególnych modeli kotłów 5 klasy na paliwo stałe typu ekogroszek.

Asortyment obejmuje także mały piec CO dolnego spalania zgazowujący węgiel kamienny. Ma prostą, ale zwartą konstrukcję i uniwersalne przeznaczenie – można z powodzeniem go zastosować w dowolnej kotłowni. Wyróżnia się świetnymi właściwościami grzewczymi i ergonomiczną budową. Ponadto spełnia ekologiczne wymagania, które pozwalają zakwalifikować go jako kocioł 5 klasy na paliwo stałe typu ekogroszek. Cennik dla tego produktu jest szczególnie korzystny w naszej ofercie.

Zapraszamy do zamawiania naszych urządzeń!