Kotły na pellet

Oszczędne, wygodne i ekologiczne rozwiązanie, jakim są kotły na pellet, doskonale sprawdzi się w każdym ogrzewanym centralnie budynku mieszkalnym, usługowym, w magazynie czy na hali produkcyjnej. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba obniżenia kosztów ogrzewania przy jednoczesnym uproszczeniu eksploatacji, bezobsługowy kocioł na pelet zapewni optymalny komfort użytkowania oraz odpowiednie parametry instalacji grzewczej. Kotły na paliwo stałe produkowane przez firmę KOTŁOSPAW wyróżniają się innowacyjną technologią, a ich pracą kierują niezawodne, nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe, czyniące eksploatację pieca całkowicie bezobsługową. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór kotłów centralnego ogrzewania o wymiarach i mocy w pełni dostosowanych do powierzchni lokalu użytkowego – zarówno kompaktowe, jak i kotły c.o. z bocznym zasobnikiem, który może zostać zamontowany po prawej lub lewej stronie.

Kotły na pellet – KOTŁOSPAW Pleszew

Tym, co wyróżnia nasze kotły pelletowe spośród dostępnych na rynku urządzeń grzewczych, jest możliwość opalania różnymi rodzajami paliw stałych. Jednocześnie, każdy piec c.o. na pelet to gwarancja solidnej, wzmocnionej konstrukcji z najlepszych gatunkowo blach i stali, a także wytrzymałej termoizolacji, dzięki której kotły na pellet firmy KOTŁOSPAW to rozwiązanie solidne i niezawodne, na wiele sezonów grzewczych. Każdy produkowany przez nas kocioł spełnia wymagane prawem normy, w tym standardy Eco Design oraz wymagania 5 klasy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy fachowe doradztwo i pomoc w wyborze kotła na pelet w pełni dopasowanego do powierzchni grzewczej oraz Państwa indywidualnych wymagań.

Piece do centralnego ogrzewania na pellet – sprawdź ofertę

Kompaktowy, bezobsługowy kocioł na pellet SlimKo, produkowany przez firmę KOTŁOSPAW Pleszew, dzięki swoim niewielkim rozmiarom zmieści się do każdej kotłowni. Może być wykorzystywany do centralnego ogrzewania domów i mieszkań, równie dobrze sprawdzając się jako piec w lokalu użytkowym. SlimKo to kotły na paliwo stałe typu pellet o trójmodułowej konstrukcji, składające się z palnika pelletowego KIPI, wymiennika cieplnego oraz nakładanego na górę pieca kosza. Poznaj wydajne piece na pelet SlimKo i wybierz ekologiczny kocioł spełniający wymagania Eco Design oraz 5 klasy.

Ekologiczny i bezobsługowy kocioł 5 klasy SlimKo na wymienniku rurowym pozwoli obniżyć koszty centralnego ogrzewania w Twoim domu, zapewniając w pełni zautomatyzowaną eksploatację i sterowanie. Piec na paliwo stałe typu pellet z bocznym zasobnikiem oraz automatycznym systemem podawania opału wymaga jedynie okresowego uzupełniania peletem oraz opróżniania komory z popiołu. Mechaniczne rozpalanie i wygaszanie, solidna konstrukcja oraz niezawodny system sterowania czynią kotły na pelet marki KOTŁOSPAW Pleszew rozsądną i ekonomiczną inwestycją, która zapewni wydajne centralne ogrzewanie całego domu.

Występujący w dwóch wersjach palnikowych kocioł na paliwo stałe DuoKo może być wykorzystywany zarówno do ogrzewania pelletem, jak i ekogroszkiem. DuoKo ekogroszek to wydajny i całkowicie bezobsługowy piec do centralnego ogrzewania na obrotowym ruszcie retortowym KIPI. Z kolei kotły DuoKo na pellet umożliwiają ogrzewanie peletowe poprzez zastosowanie samooczyszczającego, obrotowego palnika. Dzięki technologii stosowanej przez KOTŁOSPAW Pleszew, zmiana palnika z ekogroszku na pelet (i odwrotnie) możliwa jest w dowolnym momencie – bez utraty standardu 5 klasy oraz Eco Design.

Wysoka sprawność energetyczna, moc od 70 do 300 kW czy efektywne ogrzewanie powierzchni nawet do 4000 mkw., to tylko część z zalet, jakimi może pochwalić się nowoczesny kocioł na pellet SlimKo MAX. Dostępne w ofercie urządzenia posiadają certyfikat 5 klasy oraz Ecodesign. Dzięki temu kotły zasilane pelletem są ekologiczne, a przy tym wydajne, umożliwiające obniżenie kosztów ogrzewania budynków. Już teraz sprawdź wszystkie zalety tego nowoczesnego kotła i złóż zamówienie.