Kotły na pellet

Oszczędne, wygodne i ekologiczne rozwiązanie, jakim są kotły na pellet, doskonale sprawdzi się w każdym ogrzewanym centralnie budynku mieszkalnym, usługowym, w magazynie czy na hali produkcyjnej. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba obniżenia kosztów ogrzewania przy jednoczesnym uproszczeniu eksploatacji, bezobsługowy kocioł na pelet zapewni optymalny komfort użytkowania oraz odpowiednie parametry instalacji grzewczej. Kotły na paliwo stałe produkowane przez firmę KOTŁOSPAW wyróżniają się innowacyjną technologią, a ich pracą kierują niezawodne, nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe, czyniące eksploatację pieca całkowicie bezobsługową. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór kotłów centralnego ogrzewania o wymiarach i mocy w pełni dostosowanych do powierzchni lokalu użytkowego – zarówno kompaktowe, jak i kotły c.o. z bocznym zasobnikiem, który może zostać zamontowany po prawej lub lewej stronie.

Kotły na pellet – KOTŁOSPAW Pleszew

Tym, co wyróżnia nasze kotły pelletowe spośród dostępnych na rynku urządzeń grzewczych, jest możliwość opalania różnymi rodzajami paliw stałych. Jednocześnie, każdy piec c.o. na pelet to gwarancja solidnej, wzmocnionej konstrukcji z najlepszych gatunkowo blach i stali, a także wytrzymałej termoizolacji, dzięki której kotły na pellet firmy KOTŁOSPAW to rozwiązanie solidne i niezawodne, na wiele sezonów grzewczych. Każdy produkowany przez nas kocioł spełnia wymagane prawem normy, w tym standardy Eco Design oraz wymagania 5 klasy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy fachowe doradztwo i pomoc w wyborze kotła na pelet w pełni dopasowanego do powierzchni grzewczej oraz Państwa indywidualnych wymagań.

Piece do centralnego ogrzewania na pellet – sprawdź ofertę

Kocioł DrewKo Plus jest przystosowany do wydajnego spalania pelletu drzewnego. Wyposażony w samoczyszczący palnik z obrotową komorą spalania REVO firmy PellasX. Do kotła można dobrać z oferty zasobnik wykonany ze stali ocynkowanej, który można ustawić z prawej lub lewej strony. Emisja pyłów ≤ 20 mg/3 umożliwia uzyskanie wyższej dotacji z Programu Czyste Powietrze. Przy swoich małych gabarytach, kocioł uzyskał duża sprawność około 92%.

SlimKo Plus kompaktowy kocioł pelletowy CO oparty na wymienniku rurowym, spełniający wymagania 5 klasy i ecodesign. Dzięki wyposażeniu go w specjalny palnik pelletowy REVO PellasX mamy możliwość korzystania ze zautomatyzowanego systemu zapalania oraz rotacyjnego czyszczenia komory roboczej. Dodatkowym atutem jest wbudowana dmuchawa. Kompaktowy piec jest doskonałym wyborem dla domów jednorodzinnych i lokali usługowych. Sprzęt charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością energetyczną.

SlimKo Plus jeden z najmniejszych kotłów pelletowych na rynku, z dużym zasobnikiem paliwa, SlimKo Plus jest wyposażony w wysokiej jakości palnik pelletowy Revo PellasX posiadający wzmocnioną stalową zapalarkę, obrotową komorę spalania wykonaną z InCrox’u oraz pięcioletnią gwarancję na palenisko palnika,

Górnokanałowy kocioł do centralnego ogrzewanie na paliwo stałe typu pellet – spełnia wszystkie wymogi Ecdesign oraz 5 klasy, dzięki czemu stanowi niezawodne, bezobsługowe i wydajne źródło ciepła do dużych powierzchni mieszkalnych i użytkowych. Urządzenie wyposażone jest w samoczyszczący palnik z obrotową komorą spalania i automatyczną zapalarką. Zastosowana automatyka kotła, poza obsługą palnika daje możliwość obsługi rozbudowanej instalacji grzewczej w trybie pogodowym z wykorzystaniem zaworu mieszającego. Konstrukcja wymiennika została zoptymalizowana celem uzyskania bardzo wysokiej jakości procesu spalania.

Wysoka sprawność energetyczna, moc od 70 do 300 kW czy efektywne ogrzewanie powierzchni nawet do 4000 mkw., to tylko część z zalet, jakimi może pochwalić się nowoczesny kocioł na pellet SlimKo MAX. Dostępne w ofercie urządzenia posiadają certyfikat 5 klasy oraz Ecodesign. Dzięki temu kotły zasilane pelletem są ekologiczne, a przy tym wydajne, umożliwiające obniżenie kosztów ogrzewania budynków. Już teraz sprawdź wszystkie zalety tego nowoczesnego kotła i złóż zamówienie.

Proponujemy różnorodne, ale zawsze solidne kotły na ekologiczny pellet drzewny pozwalające na spalanie paliw stałych z wysoką efektywnością. Każdy nasz piec z podajnikiem kosztuje stosunkowo niewiele, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę jego wysoką jakość. Przeznaczone do ogrzewania domu i wody użytkowej rozwiązania ułatwiają optymalizację wydatków na ciepło, do czego wykorzystują m.in. grzałkę elektryczną. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i kosztem zakupu poszczególnych modeli oraz zamawiania odpowiednio wybranych urządzeń, o których warto się dowiedzieć więcej.

Jak działa kocioł na pellet?

Kluczowym elementem konstrukcji pieca jest palnik na pellet drzewny, który z kolei składa się m.in. Z grzałki elektrycznej, co umożliwia samoistne rozpalanie opału bez potrzeby wykonywania tej czynności przez użytkownika. Do jego obowiązków należy jedynie uzupełnianie komory o paliwo stałe. Temperatura wewnątrz kotła wzrasta do chwili osiągnięcia poziomu wskazanego na panelu sterującym, po czym włącza się tryb pasywny. Proces spalania zostaje ponownie aktywowany, kiedy temperatura spada poniżej zdefiniowanej wartości. Taki tryb działania przekłada się na wysoką efektywność ogrzewania domu i wody użytkowej – dzięki nowoczesnemu i zarazem ekologicznemu urządzeniu ciepło kosztuje mniej.

Za podawanie paliwa stałego w piecu odpowiada podajnik, który pobiera pellet drzewny z zasobnika uzupełnianego przez użytkownika. Sprzęt robi to samodzielnie i bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek czynności przez człowieka. Sięga po opał w odpowiednim momencie, tak aby przez cały czas utrzymać właściwą temperaturę w kotle, co wpływa pozytywnie na koszty oraz efektywność spalania i ekologicznego ogrzewania domu oraz wody użytkowej. To zasługa m.in. zastosowania grzałki elektrycznej.

Zalety nowoczesnych kotłów na pellet

Jakie najważniejsze korzyści sprawiają, że warto zdecydować się na piec na paliwa stałe, jakim jest pellet drzewny? Z pewnością jednym z kluczowych aspektów jest jego bezobsługowość, ponieważ eksploatacja sprowadza się do uzupełniania opału i usuwania popiołu raz na kilka-kilkanaście dni w zależności od pojemności danego modelu. Niezwykle istotną rolę odgrywa wysoka efektywność spalania, która pozwala uzyskać oszczędności na wydatkach na ciepło – koszty ogrzewania są po prostu niższe. Co równie istotne, wyposażony w gałkę elektryczną kocioł jest zasilany ekologicznym paliwem, więc pozostaje przyjazny dla środowiska.

Wysokiej jakości kotły na pellet wprost od producenta

Oferowane przez naszą firmę piece na pellet drzewny wyróżniają się bardzo dobrą wydajnością pracy w różnych warunkach. Precyzyjne wykonanie z najwyższej jakości materiałów i mechanizmów sprawia, że kotły zapewniają wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie. Są przy tym intuicyjne w obsłudze i ekologiczne w działaniu. Zapraszamy do zapoznania się z parametrami i sprawdzenia, ile kosztują poszczególne urządzenia, a następnie składania zamówień!