Palniki na pellet

Rotacyjna komora spalania

Palniki na pellet

Palniki na pellet z rotacyjną komorą spalania

Informacje ogólne

Oferujemy w pełni zautomatyzowane palniki umożliwiające spalanie paliwa stałego typu pellet oraz agro-pellet. Palniki tego typu wyróżniają się najwyższą jakością wykonania, posiadają nowatorski system czyszczenia, który odróżnia palnik od wielu podobnych produktów dostępnych na rynku. Palnik jako pierwszy i jedyny na rynku nie wymaga regularnego czyszczenia.

Obecnie oferujemy palniki o mocy od 5 – 250kW, wkrótce jednak w naszej ofercie znajdą się również palniki z obrotową komorą spalania o mocy 300kW, 350kW oraz 500 kW.

Budowa palnika

Rotacyjna komora spalania

Rotacyjna komora spalania

Rozwiązanie polegające na zastosowaniu rotacyjnej komory spalania eliminuje wszelkie problemy związane z narastaniem i gromadzeniem się zgorzeli w komorze spalania. Zastosowaliśmy cykliczne wzruszanie paleniska poprzez obrót komory, w której zachodzą procesy powstawania zgorzeli, spieków i popiołów. Dzięki temu w sposób ciągły odprowadzamy produkty spalania z komory paleniskowej, nie wpływając na utratę mocy palnika i jednocześnie unikamy występującego w standardowych palnikach zapchania się komory.

Zalety:

  • bezobsługowa praca palnika
  • spalanie pelletów gorszej jakości (np. z łuski słonecznika)
  • spalanie bez ciągłego punktowego obciążenia rusztu
  • gwarancja pracy z nastawioną mocą palnika

Zastosowanie palnika

Palnik KIPI można zastosować do każdego kotła posiadającego możliwość gromadzenia i opróżniania z popiołów zarówno w gospodarstwach domowych jak i zakładach przemysłowych. Można stosować je między innymi z kotłami centralnego ogrzewania czy kotłami parowymi. Palnik KIPI umożliwia szybką i prostą zmianę źródła ogrzewania – jeżeli do tej pory używałeś kotła na węgiel lub olej opałowy bez problemu możesz go zmodernizować przy użyciu palnika KIPI. Zmieniając paliwo opałowe na pellet możesz zaoszczędzić nawet do 60%.

Palnik Root Power 20 KW


Palnik Root Power 50 KW


Palnik Root Power 100 KW


Palnik Root Power 150 KW


Palnik Root Power 250 KW


Komplet grzewczy


Zasobnik z podajnikiem

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone - nota prawna | polityka cookies
Realizacja: Web Lider
youtube